Üretim Teknolojisi
 

Üretim Teknolojisi

Mosaic Sünger A.Ş müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak için kaliteli üretim ve geniş hizmet ağı sayesinde müşteri talepleri doğrultusunda, çeşitli renk, yoğunluk, ebat, istenilen şekil ve fiziksel özellikte döküm ve kesim yapabilecek teknolojiye ve bilgi birikimine sahiptir.

1. Döküm Çeşitleri

Mosaic Sünger A.Ş Continue ve Kalıp sünger üretimiyle Flexi süngerden, Viscolex süngere, Soft süngerden, Dura süngere, HR süngerden Mould süngere kadar istenilen renk ve yoğunlukta üretim yapabilme teknolojisine  sahiptir.

1.A CONTINUE Döküm

Form Sünger A.Ş  Alman HENNECKE firması tarafından dizayn edilen ve Türkiye’de ilk tam otomasyon ve High Pressure (Yüksek başınçlı)  üretim teknolojisini Türkiye pazarına kazandırılmıştır. Bu teknoloji ile üretilen süngerler yüksek elastikiyetli olup, stabil hücre yapısına sahiptir.

Bu teknoloji sayesinde Türkiye, Avrupa, Amerika ve İngiltere standartlarında istenilen yoğunluklarda Esnek Poliüretan sünger üretim imkanına sahiptir.

1.B Kalıp Sünger Döküm

Bu sistemde istenilen kalıp içerisine robot yardımıyla hammadde enjekte edilerek, kalıp ağzı kapatılır. Belirli süre sonra kalıp otomatik olarak açılarak, sünger kalıbın şeklini alır ve hazır hale gelir.

Bu teknolojiye Moulded Foam teknolojisi de denilir. Bu tip süngerler otomotiv, ev ve büro mobilyalarında kullanılır. Süngerler 40 ile 100 Dansite arasındadır.

2. Kesim Çeşitleri

2.A Kontur - CNC Kesim 

Her türlü yoğunluk ve sertlikteki sünger çeşitleri, bilgisayar kontrollü programlar sayesinde istenilen nitelikte ürünler haline dönüştürülmektedir.

Kontur kesim makinaları belirlenen koordinatlar dahilinde 180 veya 360 derece hareket kabiliyetine sahip bıçaklar sayesinde istenilen şekilde kesim yapmaktadır. Yatak ve Mobilya sektöründe kullanılan oturak ve sırt süngerleri genellikle, kontur kesim teknolojisiyle kesilmektedir.

2.B Döner Kesim

Bu makineler sayesinde, her türlü yoğunluk ve sertlikteki süngerler döner tabla üzerinde yatay bıçak yardımıyla kolayca istenilen kalınlıkta, kesim imkanı sağlamaktadır.

2.C Rulo Kesim

Yatak, Mobilya ve Laminasyon sektörlerinde kullanılan 0,3 cm ile 5 cm kalınlıktaki her türlü rulo sünger kesimi yapılmaktadır.

2.D Profil Kesim

Profil süngerler istenilen derinlik, yükseklik ve ebatlarda tasarlanmıştır. Tek tip kesim yapılabileceği gibi üç veya dört desenli çeşitleri ile de müşteri isteklerine cevap vermektedir. Bu süngerler ürünlere pasif masaj etkisi katmaktadır.

3. Recycle - Bondex Form (Geri Dönüşüm) Ünitesi

Mosaic Sünger de, kesilen süngerlerden çıkan fire parçalar, geri kazanım amacıyla, RECYCLE ünitesine gönderilir. Buradaki amaç kesim bölümündeki çıkan fire süngerleri, tekrar ürün haline dönüştürmektir.

Böylece sünger firesi tekrar geri kazanım ile blok haline getirilir. İstenilen şekil ve ebatta kesilerek firmaların kullanımına sunulur.