Teknoloji

 
 

Mosaic Sünger A.Ş teknolojik her türlü yeniliği takip ederek, sünger üretim sektörünün en büyük firması konumundadır.

Mosaic Sünger son yıllarda teknolojiye yaptığı yatırımlarla faaliyet kapsamını genişleterek koltuk, kanepe, yatak başta olmak üzere otomotiv,  tekstil, ayakkabı, iç giyim, medikal ve yalıtım sektörlerine hizmet vermektedir.

Üretim Teknolojisi

Mosaic Sünger müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak için kaliteli üretim ve geniş hizmet ağı sayesinde müşteri talepleri doğrultusunda, çeşitli renk, yoğunluk, ebat, istenilen şekil ve fiziksel özellikte döküm ve kesim yapabilecek teknolojiye ve bilgi birikimine sahiptir.

Kontrol Teknolojisi

Mosaic Sünger kullandığı hammaddeler ve müşterilerine gönderdiği ürünlerin her türlü fiziksel ve kimyasal testlerini yaptığı, son teknolojiyle donatılmış bir laboratuara sahiptir.

Poliüretan Kimya alanında kendisini yetiştirmiş donanımlı personeli sayesinde koltuk, kanepe, yatak,otomotiv, tekstil sektörlerdeki testleri rahatlıkla bünyesinde yapmaktadır.

              Mosaic Sünger bünyesindeki Laboratuarda malzemelerin girdi ve final kontrolleri yapılmaktadır.

Firmamıza gelen hammaddeler analitik açıdan analiz edilmekte, gelen tüm kimyasallar kontrol edilerek numune sünger       üretimi yapılmaktadır.

Ayrıca üretilen süngerlere TSE, ISO ve ASTM standartlarına uygun olarak Dansite (Density), Sertlik (Hardness), Çökme (Compression set), Mukavemet (Strenght) gibi fiziksel özellikleri son teknoloji makinalarda ölçülmektedir.